Misje w Portland – 8-Ball i Luigi Goterelli

Give Me Liberty – Właściwa akcja gry zaczyna się dopiero chwilę po potężnej eksplozji materiałów wybuchowych pozostawionych na moście, który zostaje częściowo zniszczony i korzystanie z niego jest niemożliwe. Claude i 8-Ball znajdują się na części mostu pozwalającej jedynie na ucieczkę do Portland. 8-Ball sugeruje szybką ucieczkę samochodem do Portland, gdzie może zapewnić bezpieczną kryjówkę – wsiada do stojącego nieopodal samochodu Kuruma (jeden z fajniejszych samochodów dostępnych w Portland), ale sam nie może prowadzić z powodu poparzonych i zabandażowanych rąk. Dlatego 8-Ball prosi Claude’a o pomoc w dotarciu do kryjówki i zleca tym samym wykonanie pierwszej misji w GTA III. 🙂 Od tego momentu Ty kierujesz wszystkimi poczynaniami Claude’a. Twoje pierwsze zadanie to jak najszybsze wydostanie się z Callahan Bridge i znalezienie kryjówki. Wsiądź do samochodu i jedź do Eddie’s w dzielnicy Red Light District. Na miejscu Claude i 8-Ball pozbędą się więziennych łachów. Następnie zawieź 8-Balla do znajdującego się w pobliżu nocnego klubu o nazwie Sex Club 7, którego właścicielem jest Luigi Goterelli, czyli Twój pierwszy regularny zleceniodawca.

Luigi’s Girls – Po dotarciu na miejsce 8-Ball znika na chwilę za drzwiami prowadzącymi na zaplecze klubu Sex Club 7. Po dłuższej chwili pojawia się Luigi Goterelli w towarzystwie swojego osobistego ochroniarza Micka. Luigi przechodzi od razu do rzeczy i proponuje pracę w charakterze kierowcy. Pierwsze zadanie jest banalne – Luigi zleca Claude’owi odebranie Misty ze szpitala i bezpieczne dostarczenie jej do nocnego klubu Sex Club 7. A więc w drogę… 🙂 Po wyjściu z klubu wsiądź od razu do dowolnego samochodu i jedź prosto do szpitala. Sweeney General Hospital znajduje się w dzielnicy Portland View i jest to jedno z najważniejszych miejsc w tej części Liberty City i Grand Theft Auto III – w przyszłości podczas wykonywania różnych misji w Portland dość często będziesz kręcić się w tej okolicy. Misty czeka na Ciebie przed głównym wejściem do szpitala – poznasz ją od razu. 🙂 Zaparkuj samochód i pozwól Misty wsiąść do samochodu. Zawieź teraz Misty prosto do Sex Club 7 w Red Light District. Pierwsze zadanie wykonane – właśnie zostałeś kierowcą włoskiej mafii w Liberty City. 🙂 Za wykonanie misji otrzymujesz 1500$. Od tego momentu możesz korzystać z kryjówki Eddie’s, w której możesz zapisać stan gry oraz garażu, który pozwala na przechowanie jednego samochodu osobowego.

Don’t SPANK My Bitch Up – Luigi najwyraźniej jest bardzo zajęty, dlatego tym razem to jego osobisty przydupas przekazuje Claude’owi notatkę z wytycznymi dotyczącymi następnego zlecenia. W mieście pojawił się nowy narkotyk o nazwie SPANK, który jakiś cwaniak sprzedaje prostytutkom pracującym w okolicy doków. Luigi kontroluje prostytucję w Portland i nie może do tego dopuścić, dlatego zleca Claude’owi zatłuczenie handlarza oraz kradzież jego samochodu, który ma być następnie przemalowany oraz dostarczony w uzgodnione miejsce. Podnieś kij bejsbolowy znajdujący się przed nocnym klubem, znajdź jakiś samochód i jedź do Portland Harbor. Po przyjeździe na miejsce zobaczysz handlarza sprzedającego SPANK dwóm prostytutkom. Wytyczne mówią o zatłuczeniu go kijem bejsbolowym, ale równie dobrze możesz ich wszystkich rozjechać samochodem. Obok zaparkowany jest Stallion – weź go i jedź do Pay ‚n’ Spray. Przemalowanie samochodu zwykle kosztuje 1000$, ale tym razem jest za darmo. 🙂 Odstaw przemalowany samochód do kryjówki przygotowanej w Portland View i gotowe! Za wykonanie zadania dostajesz 4000$.

Drive Misty For Me – Luigi w kolejnej misji zleca odwiezienie Misty do warsztatu Joey’a Leone, który regularnie korzysta z jej usług. Misja jest łatwa i przyjemna. 🙂 Po wyjściu z Sex Club 7 wsiądź do jakiegoś samochodu i jedź do dzielnicy Hepburn Heights, gdzie mieści się mieszkanie Misty – po zaparkowaniu w odpowiednim miejscu po prostu użyj klaksonu i chwilę później wyjdzie ona z mieszkania i wsiądzie do samochodu. Zawieź Misty prosto do warsztatu Joey’a, który zlokalizowany jest w dzielnicy Trenton. Joey Leone potrzebuje dobrych kierowców do wykonania kilku zleceń i każe Claude’owi przyjść później – być może będzie miał dla niego jakąś robotę. Za wykonanie misji otrzymujesz 1000$. Od tego momentu możesz wykonywać zadania dla Joey’a. Niedaleko warsztatu na murze znajduje się budka telefoniczna – od teraz za jej pośrednictwem misje może Ci także zlecać Marty Chonks. 🙂

Pump-Action Pimp – Luigi jest zły, ponieważ jakiś alfons dogadał się z gangiem Diablos i wprowadza swoje prostytutki na jego terytorium. Luigi zleca zabicie i daje namiary na miejsce, w którym można znaleźć broń. Wreszcie dzieje się coś ciekawego. 🙂 Jedź do sklepu Ammu-Nation w dzielnicy Saint Mark’s – na jego tyłach znajdziesz pistolet kaliber 9mm. Alfons razem z ochroniarzem poruszają się samochodem Stallion Diablo. Wsiądź do dowolnego samochodu, znajdź ich i zablokuj im drogę, potem wysiądź i zacznij strzelać – obaj wyskoczą z auta i zaczną strzelać. Najpierw zastrzel alfonsa ubranego w fioletowy garnitur, bo jest uzbrojony w shotguna – dopiero potem zajmij się ochroniarzem z gangu Diablos. Misja wykonana – zainkasujesz za nią 4000$. Po wszystkim możesz pozbierać jeszcze broń zabitych. Od tego momentu możesz robić zakupy w sklepie Ammu-Nation w dzielnicy Saint Mark’s.

The Fuzz Ball – W Liberty City właśnie odbywa się coroczny bal policyjny, dlatego Luigi zmobilizował się i chce dostarczyć policjantom odpowiednią ilość prostytutek. Claude otrzymuje zlecenie znalezienia i dostarczenia na imprezę przynajmniej czterech panienek – jest to minimalna liczba, którą podaje Luigi. W chwili rozpoczęcia zadania w różnych częściach miasta pracuje osiem dziewczyn – za przywiezienie ich wszystkich na policyjną imprezę otrzymasz dodatkowe wynagrodzenie. 🙂 Misja jest banalnie prosta, choć za pierwszym razem niekoniecznie musi Ci się udać dowieźć wszystkie dziewczyny w wyznaczonym czasie. Przygotuj sobie odpowiedni samochód jeszcze przed przyjęciem misji – musi być odpowiednio szybki i zwrotny oraz posiadać miejsca dla trzech pasażerów. Moim zdaniem najlepszym samochodem do wykonania tej misji jest najzwyklejsza taksówka. 🙂 Wsiądź do taksówki i jedź kolejno w wybrane przez Ciebie miejsca oznaczone na mapie, żeby zgarnąć dziewczyny z ulicy. Wybierz trzy kolejne miejsca położone blisko siebie i szybko odwieź trzy prostytutki przed budynek Old School Hall, który znajduje się na obrzeżach Chinatown, zaraz przy Callahan Bridge. Powtórz operację jeszcze dwukrotnie – najpierw ponownie zbierz i odwieź trzy dziewczyny, na ostatni kurs załapią się już tylko dwie. Taxi nadaje się do tego celu idealnie. Misja wykonana! Za dostarczenie minimalnej liczby prostytutek otrzymasz 4000$ – dodatkowe 2000$ dostaniesz, jeśli przywieziesz wszystkie. Luigi z pewnością będzie bardzo zadowolony! Jest to ostatnia misja dla niego – czas teraz udać się do Trenton po misje, które zlecić mogą Joey Leone oraz Marty Chonk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.