Misje w Portland – Joey Leone

Mike Lips Last Lunch – Joey Leone chce dać nauczkę braciom Forelli, którzy od długiego czasu są mu winni pieniądze – dlatego zleca zabójstwo jednego z nich w dość pomysłowy i widowiskowy sposób. Zadanie polega na kradzieży samochodu Mike’a Forelli, podłożenie w nim bomby i odstawienie dla niepoznaki dokładnie to samo miejsce. Wreszcie coś ciekawszego od rozwożenia panienek. 🙂 Na wykonanie misji jest określona ilość czasu, ale trzeba jechać ostrożnie, ponieważ każda stłuczka spowoduje konieczność wizyty w Pay ‚n’ Spray w celu naprawy uszkodzeń. Czasu z pewnością wystarczy. Jedź jak najszybciej do restauracji Marco’s Bistro w dzielnicy Saint Mark’s – na parkingu znajdziesz samochód Idaho należący do Mike’a Forelli. Wsiądź do samochodu i jedź ostrożnie do warsztatu 8-Balla, który mieści się w dzielnicy Harwood. Wjedź do garażu – w samochodzie zostanie podłożony ładunek wybuchowy. Jedź teraz do restauracji, odstaw samochód dokładnie w to samo miejsce, aktywuj bombę i odejdź jak najdalej. Po chwili Mike Forelli wyjdzie z restauracji, wsiądzie do samochodu i chwilę później wyleci w powietrze. Misja pokazuje specyficzne poczucie humoru twórców Grand Theft Auto III – nieprzypadkowo motto tego lokalu wyrażone na jego szyldzie brzmi „Eat ‚Till You Explode!”. 🙂 Za wykonanie misji otrzymasz 10000$.

Farewell „Chunky” Lee Chong – Kolejne zlecenie Joey’a dotyczy zlikwidowania „Chunky” Lee Chonga, który nieopodal rybnego targu w dzielnicy Chinatown handluje narkotykami pod przykrywką prowadzenia budki z chińskim jedzeniem. Zadaniem Claude’a jest go zabić. Najpierw udaj się na tyły sklepu Ammu-Nation i weź pistolet kaliber 9mm, potem dowolnym samochodem jedź prosto do chińskiej dzielnicy i odszukaj budkę z szyldem Punk Noodles, w której handluje „Chunky” Lee Chong. Twój cel jest otoczony ochroniarzami z Triady, a nieopodal stoją zaparkowane dwa samochody Perennial, które mogą mu posłużyć do ucieczki. Najprostszy sposób wykonania misji to oczywiście zastrzelenie Lee Chonga – wystarczy wywabić go z budki i zastrzelić podczas próby dotarcia do samochodu i ucieczki. Jest to sposób prosty, ale trochę ryzykowny. Drugi sposób polega na skorzystaniu z usług warsztatu 8-Balla – możesz podłożyć bomby w obu samochodach Perennial, odstawić je w te same miejsca, wykurzyć go z kryjówki i po prostu poczekać, aż wsiądzie do którego z nich i zginie w eksplozji. Wybór należy do Ciebie – tak czy siusiak efekt końcowy będzie taki sam i za wykonanie misji otrzymasz 10000$.

Van Heist – Joey zaplanował skok na konwój przewożący sporo gotówki i potrzebuje do tego zadania zaufanego kierowcy. Joey zleca Claude’owi kradzież konwojowozu, który codziennie przewozi ulicami dzielnicy Chinatown pieniądze na wypłaty. Hm… Najwyraźniej w chińskiej dzielnicy wszyscy uczciwie pracujący obywatele mają wypłacane dniówki. 🙂 Konwojowóz wraz z pieniędzmi należy następnie ukryć w garażu w dokach. Zadanie nie jest wcale takie proste – ten pojazd jest pancerny i bardzo dobrze zabezpieczony i jedyny sposób na jego kradzież to rozbicie go innym pojazdem i zmuszenie konwojentów do ucieczki. Najlepiej wykorzystać do tego celu jakiś odporny na zderzenia samochód – ja do tego celu wykorzystałem Triad Fish Van. Zdobądź samochód i jedź w kierunku Twojego celu. Securicar może i jest kuloodporny, ale niezbyt odporny na zderzenia. Kilka razy rozpędź się i uderz w niego prowadzonym przez Ciebie samochodem – po kilku uderzeniach konwojenci wystraszą się, uciekną i pozostawią Securicar bez ochrony. Możesz teraz go przejąć i próbować dotrzeć do kryjówki, ale w tym momencie jesteś na celowniku Policji. Lepiej oddal się z miejsca zdarzenia i wróć po Securicar dopiero kiedy Policja przestanie się Tobą interesować. Możesz teraz bez żadnego problemu odstawić konwojowóz do garażu w Portland Harbor i zainkasować 20000$ za wykonanie zadania. Od tego momentu możesz wykonywać misje dla El Burro.

Cipriani’s Chauffeur – Joey przedstawia Claude’owi kolejną ważna personę w strukturze włoskiej mafii w Liberty City, którą jest Toni Cipriani. Joey zleca odwiezienie go do włoskiej restauracji Momma’s Restaurante w dzielnicy Saint Mark’s. Claude i Toni wsiadają do samochodu Mafia Sentinel i ruszają w kierunku restauracji. Zaraz po wyjeździe z garażu Toni zmienia jednak cel podróży i każe zawieźć się do Mr. Wong’s Laundrette w Chinatown. Właściciel pralni odmawia płacenia haraczu i Toni chce dać mu nauczkę. Jedź do pralni w chińskiej dzielnicy – na miejscu Toni wyposażony w mocny argument w postaci kija bejsbolowego wchodzi do środka, ale szybko okaże się, że Triada zastawiła na niego pułapkę. Toni wbiega do samochodu i każe zawieźć się prosto do restauracji. Odwieź go na miejsce i zainkasuj 3000$ za wykonania zadania. Od tego momentu Toni może zlecać Ci misje. Dodatkowo w Ammu-Nation pojawia się możliwość kupienia Uzi. Dodatkowo od tego momentu możesz kraść wybrane modele samochodów i sprowadzać je do garażu w Portland Harbor.

Dead Skunk In The Trunk – Celem kolejnego zadania jest dostarczenie do zgniatarki samochodu, w którego bagażniku ukryte zostało ciało kolejnego z braci Forelli. 🙂 Jedź do kawiarni Greasy Joe’s w Callahan Point – na parkingu znajdziesz samochód Manana, w którym znajduje się ciało. Wsiądź do samochodu – w tym momencie pojawią się dwaj kolejni bracia Forelli w samochodach Sentinel. Wysiądź z samochodu, wbiegnij od tyłu na dach kawiarni i zniszcz oba samochody strzałami z broni palnej. Teraz wsiądź ponownie do samochodu z trupem w bagażniku i jedź do zgniatarki w Harwood. Za wykonania misji otrzymasz 10000$ i kolejne 5000$ za zniszczenie obu samochodów braci Forelli.

The Gateway – Jest to pierwsza misja, która może sprawiać nieco problemów. Joey zleca udział w napadzie na bank w Chinatown w charakterze kierowcy bandytów – należy dowieźć ich na miejsce akcji i bezpiecznie dostarczyć do kryjówki po napadzie. Znajdź jakiś samochód – może to być jakaś furgonetka, ale do tego zadania idealnie nadaje się Patriot. Jedź po rabusiów do Saint Mark’s i zawieź ich do banku w Chinatown – zaparkuj w wyznaczonym miejscu, najlepiej ustaw samochód przodem w kierunku północnym. Złodzieje wejdą do banku i wywiąże się strzelanina – po chwili wrócą do samochodu i zaczyna się ucieczka przed Policją. Jedź w kierunku północnym, potem przez wąską uliczkę, następnie do portu – w ten sposób szybko zgubisz Policję. Jedź potem do kryjówki bandytów w Saint Mark’s. Misja wykonana – otrzymasz 10000$ za każdego rabusia, któremu udało się przeżyć napad. Jest to chyba jedyna misja w GTA III, która może zostać niezaliczona nie z winy gracza. Nie ma reguły jaka ilość bandytów wyjdzie cało z strzelaniny w banku – mogą wrócić wszyscy, ale mogą też wszyscy zginąć i wtedy misja nie zostanie ukończona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.